Akce „You Dream We Run BRNO 2014“ podpoří děti s autismem

U příležitosti prvního školního dne proběhlo 1. září 2014 v sídle Krajského úřadu JMK vylosování pěti dětí s autismem, kterým nezisková organizace Modrá beruška - komunitní centrum rodičů a dětí s poruchou autistického spektra a podpory Krajského vojenského velitelství Brno a PROAUT, spolku pro podporu osob s autismem splní jejich sny v rámci druhého ročníku čtyřiadvacetihodinového charitativního běhu „You Dream We Run BRNO 2014“.

Šťastnou pětku (Vítka Souchopa, Andrease Sedláčka, Jana Arnošta, Kamila Mikulici a Michala Mullera) vylosoval krajský radní Marek Šlapal za účasti radního Jiřího Jandy, který nad akcí převzal záštitu.

Druhý ročník charitativního běhu bude odstartován 26. září 2014 v 16 hodin v Lužáneckém parku. Akce je součástí 20. ročníku Brněnských dnů pro zdraví a bude ji doprovázet kulturně osvětový program, na kterém vystoupí herci Městského divadla Brno, kouzelník, zpěváci či tanečníci. Cílem charitativního běhu je splnit sny pěti vybraným dětem s autismem a zároveň i zvýšit povědomí o této diagnóze mezi širokou veřejností.

Této akce se mohou zúčastnit týmy o libovolném počtu běžců, kteří si budou předávat štafetu. Nemusí se jednat jen o běh, ale například o chůzi, jízdu s kočárkem nebo na koloběžce. Jednotlivé týmy se mohou registrovat přes web www.youdreamwerun.cz  a Modrá beruška bude mít otevřený tým pro veřejnost.

Modrá beruška je nezisková organizace a internetový portál poskytující aktuální informace o problematice PAS - poruchy autistického spektra nejen pro BRNO a Jihomoravský region. Cílem je především pomoci rodičům se zorientovat v oblastech - zdravotnické, školské a sociální, aby jejich další cesta byla lehčí a přehlednější s možností výběru. Více informací: http://www.modraberuska.cz .
foto JMKfoto JMKfoto JMK