Český rozhlas Brno slaví devadesátiny

Devadesáté výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání z jihomoravské metropole v pondělí 1.září 2014 oslavil Český rozhlas Brno v budově, kde se v roce 1924 začalo vysílat – v Novém zemském domě, dnešním brněnském sídle Jihomoravského kraje. Mezi gratulanty řediteli stanice Jaromíru Ostrému patřil i hejtman Michal Hašek.

„Dnes si připomínáme, že právě v této budově začala vysílat před devadesáti lety Brněnský Radiojournal. Chci popřát Českému rozhlasu Brno do dalších let spoustu spokojených posluchačů a to nejenom zde na jižní Moravě, ale v celé České republice, aby úspěšně navazoval na dosavadní tradici a úspěšné výsledky. Spolu s dalšími posluchači se těším i nadále na kvalitní pořady,“ řekl hejtman Hašek. Hejtman poté spolu s ředitelem Ostrým vystoupil v živém vysílání k 90. výročí Českého rozhlasu Brno z pavilonu na střeše Nového zemského domu.

Český rozhlas Brno je nejstarší, největší a nejposlouchanější regionální stanice Českého rozhlasu. Navíc se více než dvěma hodinami denně podílí na vysílání celoplošných stanic Českého rozhlasu (zpravodajstvím a publicistikou, především však náročnými uměleckými pořady). Více informací na http://www.rozhlas.cz/brno  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK