Zahájení nového školního roku

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 1. září 2014 zúčastnil zahájení nového školního roku na Gymnáziu v Tišnově. Následně vše nejlepší do nového školního roku popřál rovněž pedagogům a studentům tišnovské základní školy na Náměstí 28. října. Na Gymnáziu Brno, Vídeňská 47 poté hejtman Hašek spolu se zaměstnanci školy poděkoval za vykonanou práci dlouholetému řediteli gymnázia Pavlu Faltýskovi, který nyní nastupuje na místo inspektora České školní inspekce.

Setkání se studenty a pedagogy škol zřizovaných Jihomoravským krajem se zúčastnili také další představitelé kraje: náměstek hejtmana Stanislav Juránek na Integrované střední škole v Hodoníně a na Církevní základní škole ve Veselí nad Moravou, náměstek hejtmana Roman Celý na SOŠ a SOU Vyškov, náměstek Zdeněk Pavlík a radní Jiří Janda na Gymnáziu, SOŠ a SOU v Mikulově.

V Jihomoravském kraji nastoupilo do 476 základních škol přibližně 92 000 školáků, tedy zhruba o tři tisíce více než loni. Naopak na středních školách na jižní Moravě představuje počet studentů zhruba necelých 48 000, tedy o přibližně dva tisíce méně než loni. Na střední školy nyní přicházejí nejslabší populační ročníky. Lze předpokládat, že počet žáků středních škol bude klesat až do školního roku 2017/18, teprve potom začne docházet k mírnému nárůstu.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK