Michal Hašek: Pisárecký tunel bude v provozu i na podzim

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes v pondělí 25. srpna 2014 jednal s ministrem dopravy Antonínem Prachařem a krajským ředitelem Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jiřím Pelikánem o pokračování provozu v Pisáreckém tunelu v Brně i po 1. září 2014, kdy hrozilo jeho uzavření a tím výrazné zkomplikování už nyní napjaté dopravní situace v městě Brně, mj. v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Podle dnešní dohody Ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic, Hasičského záchranného sboru a Jihomoravského kraje byla stanovena mimořádná bezpečnostní opatření v Pisáreckém tunelu v takovém rozsahu, že umožní jeho provoz do 31. prosince 2014. Do té doby musí připravit Ředitelství silnic a dálnic ČR definitivní řešení zajištění bezpečnosti Pisáreckého tunelu. Hejtman Michal Hašek poděkoval jménem kraje ministru dopravy za vstřícné řešení, které znamená velkou úlevu pro desítky tisíc řidičů i obyvatel brněnských městských částí, kterými by musely vést objízdné trasy v případě uzavření tunelu.
K jednání o pokračování provozu v Pisáreckém tunelu hejtman Haška zmocnila krajská rada (podrobnosti zde http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=237243&TypeID=2 ).