V Brně se jela motocyklová Velká cena ČR

Představitelé kraje a automotodromu jednali s promotérem závodů

Na brněnském Masarykově okruhu se v neděli 17. srpna 2014 uskutečnil závod motocyklového mistrovství světa – Velká cena České republiky. V jeho průběhu se zástupci Jihomoravského kraje a společnosti Automotodrom Brno setkali s představiteli společnosti Dorna, která je promotérem celého seriálu závodů.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek a předsedkyně představenstva brněnského automotodromu Ivana Ulmanová informovali výkonného ředitele společnosti Dorna Carmelo Ezpeletu o rozhodnutí Rady JMK garantovat financování příštího jubilejního 50. ročníku brněnské Velké ceny. Znamená to, že Jihomoravský kraj hodlá být koordinátorem zajištění financí na takzvaný zalistovací poplatek – a to samozřejmě nejen z rozpočtu kraje, ale také města, státu a pomoci by měly také podnikatelské subjekty.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek následně předal cenu vítězi kategorie Moto2 španělskému jezdci Esteve Rabatovi. Ve třídě Moto3 zvítězil v Brně Francouz Alexis Masbou a v královské kategorii MotoGP pak dominoval další Španěl Dani Pedrosa.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK