Kaple na Santonu už má zase věžičku

Loni v říjnu byla z kaple na kopci Santon u obce Tvarožná zatím neznámým zlodějem kovů ukradena věžička. Projekt Austerlitz inicioval veřejnou sbírku, kterou vyhlásila obec Tvarožná. Díky této sbírce, když prvními donátory byli m.j. AusterlitzPro s.r.o. - producent rekonstrukcí bitev právě pod kopcem Santon -, nebo jihomoravský hejtman Michal Hašek, (který věnoval ze soukromých prostředků částku 10 000 Kč), se podařilo vybrat okolo 130 000 Kč.

Obec Tvarožná dodala dalších 200 000 Kč, 100 000 Kč poskytl Jihomoravský kraj, a tak má kaple nejen novou věžičku, ale celou střechu, včetně krovů. Celá rekonstrukce proběhla pod přísným dohledem památkářů.

Obec Tvarožná i Projekt Austerlitz děkují všem dárcům, bez kterých by se tato rekonstrukce podařila jen s velkými obtížemi. Slavnostní akt u opravené kaple proběhl jako předznamenání víkendových Napoleonských dnů v pátek 15. srpna 2014 na kopci Santon a za Jihomoravský kraj se ho zúčastnil náměstek hejtmana Zdeněk Pavlík.

Napoleonské dny pokračovaly o víkendu (viz http://www.austerlitz.org/cz/napoleonske-dny-2014/ ) . Nad celou akcí převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
foto JMK