Hejtman navštívil krajem zřizovaná zařízení v Kyjově

Hejtman Michal Hašek navštívil ve středu 6. srpna krajské příspěvkové organizace v Kyjově – kyjovskou nemocnici a Domov Horizont.

Nejprve v doprovodu ředitelky Danuše Křivákové navštívil kyjovskou nemocnici. Ředitelka hejtmana seznámila se stávajícím fungováním zařízení – jeho personálním a ekonomickým zabezpečením a připravovanými investicemi. Nemocnice se v nejbližším období chystá například zrekonstruovat pavilon gynekologie a porodnice, z provozních důvodů se budou též centralizovat některé zdravotnické provozy.

Hejtman následně zamířil do sociálního zařízení Domov Horizont, kde jej ředitel Jan Hanáček seznámil se současným chodem zařízení a společně navštívili místnosti terapeutických dílen. Domov Horizont je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje, poskytující celoroční pobytovou sociální službu jako domov pro osoby se zdravotním postižením. Cílovou skupinou Domova Horizont jsou chlapci a muži od tří let s mentálním postižením anebo s postiženým kombinovaným. V současné době v tomto zařízení bydlí 230 uživatelů.

V závěru své návštěvy v Kyjově hejtman Hašek navštívil zdejší radnici, kde jednal se starostou Františkem Luklem. V průběhu setkání jihomoravský hejtman a starosta Kyjova podepsali deklaraci o společném postupu a podpoře ve věci přípravy a konání folklórního festivalu Slovácký rok 2015 (který je nejstarším regionálním folklorním festivalem v ČR) - v rámci podepsaného dokumentu deklarují také společný postup ve věci převzetí zřizovatelských funkcí DDM Kyjov z kraje na město.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK