Jednala Rada Vinařského fondu

Ve čtvrtek 17. července 2014 se v prostorách brněnského sídla krajského úřadu uskutečnilo pod vedením hejtmana Michal Haška jednání Rady Vinařského fondu.

Rada fondu se mimo jiné věnovala letošním aktivitám v souvislosti s akcí Svatomartinské 2014. Obliba Svatomartinských vín od roku 2005, kdy Vinařský fond svatomartinskou tradici vzkřísil, stále stoupá a každým rokem se zvyšuje objem Svatomartinských vín, která moravští a čeští vinaři dodají. Loňským hodnocením prošlo celkem 116 vinařství s 356 víny, a vinaři tak na trh dodali na 2 miliony lahví Svatomartinských vín. Zatímco většina velkých vinařských firem se k obnovené tradici přidala už během prvních let její novodobé existence, v posledních letech přibývají hlavně menší vinařské firmy. Malovinařů tak z loni zapojených vinařství do projektu Svatomartinské byla bezmála polovina (57).

Rada též jednala o zajištění projektu Vinařského fondu „Víno na dotek“, který prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony nabízí průvodce víny původem z Čech a Moravy. Databázi vinařů a jejich vín udržují přímo moravští a čeští vinaři za podpory Svazu vinařů ČR. Na zasedání též zazněly informace o průběžném redesignu oficiálního portálu tuzemských vinařství www.wineofczechrepublic.cz (vinazmoravy.cz/vinazcech.cz).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK