Vojenské posádky kraje slavily Den ozbrojených sil

Na nádvoří brněnského hradu Špilberku se v pondělí 30. června 2014 uskutečnil slavnostní nástup vojenských posádek Jihomoravského kraje ke Dni ozbrojených sil. Akce se zúčastnil hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek.

Hejtman ve svém vystoupení zdůraznil, že v kraji jsou dislokovány vojenské posádky v Brně, Vyškově a Bučovicích. Slavnostní akt také připomenul deset let činnosti Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Brno. „Deset let sice není v životě společnosti dlouhé období, ale myslím si, že uplynulé desetiletí jasně ukázalo, že tato součást ozbrojených sil České republiky má své opodstatnění,“ uvedl hejtman Hašek a mj. vyzdvihl pomoc vojáků aktivních záloh při povodních v roce 2010.

V rámci Dne ozbrojených sil hejtman Michal Hašek vyznamenal válečné veterány, kteří působili ve vojenských misích a nasazovali svůj život za udržení světového míru a demokracie. „Vy jste novodobými hrdiny našeho národa a našeho státu. Podle Vás si vaši kolegové ze zahraničí dělají obrázek o tom, jestli jsme nebo nejsme plnohodnotnými spojenci schopnými plnit své závazky,“ uvedl v této souvislosti hejtman Hašek. Vysoká krajská vyznamenání převzali také vojáci v záloze, členové Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Brno.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK