Brno hostí hry 11. České letní speciální olympiády

V prostorách sportovního areálu VUT Pod Palackého vrchem v Brně v pondělí 30. června 2014 odstartovaly hry 11. České letní speciální olympiády. Slavnostního zahájení her se za Jihomoravský kraj zúčastnil a přítomné sportovce pozdravil náměstek hejtmana Roman Celý.

Brno národní letní hry speciálních olympiád hostí poprvé v historii. Předpokládá se, že se zde až do 3. července představí v deseti sportovních odvětvích (atletika, plavání, cyklistika, moderní gymnastika, stolní tenis, kopaná, volejbal, vybíjená, boccia, přizpůsobené sporty) na 1200 sportovců s mentálním postižením.

Program speciálních olympiád (SO) pro mentálně postižené vznikl na sklonku 60. let v USA. Cílem speciální olympiády je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) zajišťuje zapojení ČR do mezinárodních programů SO. ČHSO sdružuje 130 sportovních klubů SO v celé ČR a do jeho programu pravidelného sportování je v těchto klubech zapojeno přes 2500 sportovců s mentálním postižením.

Podrobnosti na http://www.specialolympics.cz/ .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK