Integrovaný dopravní systém v kraji slaví 10 let

Součástí oslav deseti let fungování Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) bylo v pátek 20. června 2014 setkání představitelů kraje, dopravců, zástupců ministerstva dopravy, Českých drah a společnosti Kordis. Akci na brněnském Špilberku zahájil hejtman Michal Hašek.

Hejtman připomněl, že setkání je zároveň bilancováním deseti let Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje a poděkováním všem, kteří se na jeho rozvoji v uplynulých letech podíleli a podílejí. „K budování jednotného dopravního systému jsme přikročili jako první region České republiky. Jsem hrdý na to, že se naším příkladem v následujících letech inspirovaly i další kraje,“ řekl Michal Hašek.
K hostům večera patřil mj. i olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, který uvedl, že v Olomouckém kraji se při organizaci veřejné dopravy inspirují právě jihomoravskými zkušenostmi. Na oslavy deseti let IDS JMK navázala noční hradní slavnost, součást projektu Brno - město uprostřed Evropy.
Součástí oslav deseti let Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje bude o víkendu 21. a 22. června 2014 celá řada akcí po městě Brně i v Jihomoravském kraji. Více informací na http://kordis.cz/oslavy.aspx  .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK