Na jižní Moravu zamířil první RegioPanter

První z flotily nových nízkopodlažních elektrických jednotek RegioPanter v pátek 20. června 2014 v Brně symbolicky předal generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi.

„Pro Jihomoravský kraj znamená nasazení nových jednotek naplnění dlouhodobých oprávněných požadavků na modernizaci vozového parku na železničních linkách provozovaných v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Nejvíce oceňujeme bezbariérovost vozidel. Nejen seniorům, ale i rodičům s kočárky nebo cyklistům se nyní bude nastupovat snadněji,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

České dráhy uzavřely loni v květnu smlouvu v hodnotě necelých 943 milionů korun se společností Škoda Vagonka na dodávku sedmi jednotek pro regionální dopravu v Jihomoravském kraji. Rok od podpisu smlouvy nasazují České dráhy první dvouvozovou jednotku do provozu na vytížené lince S2 Křenovice – Brno – Letovice. Všech sedm jednotek, dvě dvouvozové a pět třívozových, dodá výrobce do podzimu letošního roku. Nové jednotky částečně nahradí čtyřicet let staré pantografy. „Všech sedm jednotek bychom rádi nasadili do podzimu letošního roku, víkendové spoje budou při plném počtu sedmi souprav ze 70 % v nových vozech, v pracovní dny budeme s ohledem na kapacitu zdvojovat jednotky, podíl nových vozidel tak dosáhne 45 %,“ řekl generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 79 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK