Galavečer přehlídky České ručičky

Na brněnském výstavišti se ve středu 18. června 2014 uskutečnil Galavečer přehlídky České ručičky, kterého se zúčastnili náměstek hejtmana Stanislav Juránek a radní Jiří Janda. Odměnili vítěze celostátních soutěží odborných dovedností učňovských oborů čestným uznáním a zlatou plaketou Českých ručiček.

„Přehlídka České ručičky se v posledních letech těší nejen vzrůstajícímu zájmu veřejnosti, ale i zájmu firem, které se připojují a chtějí ji podpořit. Firmy jsou si vědomy stále většího problému sehnat kvalitního řemeslníka,“ řekl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Do Brna se sjeli vítězové celorepublikových finále soutěží odborných dovedností zařazených do VI. ročníku přehlídky České ručičky, a to v oborech zahradník/zahradnice, kosmetička, kadeřník/kadeřnice, kuchař/kuchařka, číšník/servírka, cukrář/cukrářka, automechanik, autolakýrník, karosář, mechanik-seřizovač, obráběč kovů, zámečník, elektrikář-slaboproud, elektrikář-silnoproud, instalatér, klempíř, pokrývač, tesař, mechanik plynových zařízení, lesní mechanizátor, opravář zemědělských strojů a letos poprvé grafik.

Přehlídka si již šestým rokem klade za cíl zatraktivnit učňovské vzdělávání, které se dlouhodobě potýká s klesajícím zájmem o studium. Přehlídku vyhlašuje Jihomoravský kraj společně s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstvem zemědělství, ministerstvem průmyslu a obchodu, ministerstvem práce a sociálních věcí, agenturou Czechinvest, Svazem českých a moravských výrobních družstev, Hospodářskou komorou ČR.

Podrobnosti o přehlídce České ručičky jsou na www.ceskerucicky.org  .