Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pořídila nové vybavení pro rehabilitaci pacientů

Celkem 319 zdravotnických přístrojových celků ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně (FNUSA) výrazně zlepší rehabilitaci pacientů po léčbě. Podrobnosti byly přiblíženy na tiskové konferenci 3. června 2014, které se zúčastnil také hejtman Michal Hašek.

Hejtman uvedl, že pacienti nerozlišují, kdo je zřizovatelem nemocnice, ve které jsou léčeni. „Jde jim o to, aby péče, kterou dostanou, byla na odpovídající úrovni a to včetně přístupu lékařů a dalšího zdravotního personálu. Vítám proto skutečnost, že Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně pořídila nové vybavení pro rehabilitaci pacientů,“ řekl Michal Hašek, který připomněl, že řada odborníků z nemocnice je členy poradního sboru hejtmana pro zdravotnictví.

Nové přístroje nemocnice pořídila v rámci projektu „Modernizace pracovišť FNUSA pro sekundární prevenci o dočasně nebo trvale zdravotně postižené", jehož celkové náklady činily 22,8 milionu Kč. Přístroje získala dvě pracoviště - Klinika tělovýchovného lékařství a rehabilitace a Doléčovací a rehabilitační oddělení.

Podrobná tisková zpráva je ZDE (pdf, 149 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK