Již potřetí byly uděleny tituly Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje

Jedním z vrcholů letošního ročníku Svátků řemesel v Kunštátu v neděli 8. června 2014 bylo udělení titulů Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje, nové držiteky titulu obdrželi ocenění z rukou hejtmana Michala Haška a radních Bohumily Beranové a Jiřího Němce.

Mistry tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje se letos staly Marie Čiháková z Blatnice pod Svatým Antonínkem (výroba tradičních blatnických kraslic), Iva Novotná z Hodonína (zpracování ovčí vlny) a Věra Šmídová z Veselí nad Moravou (tradiční lidová výšivka). Titul Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje je určen osobám, které ovládají dovednosti tradiční rukodělné výroby a předávají toto umění příštím generacím. Uděluje se pouze v rukodělných řemeslných oborech, které jsou zásadním způsobem ohroženy nebo kterým hrozí zánik. Nositelé titulu jsou dále nominováni na ocenění Nositel tradice lidových řemesel, které uděluje Ministerstvo kultury ČR.
Jihomoravský kraj udělil titul Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje poprvé v roce 2012. Titul je spojen také s finančním darem Jihomoravského kraje ve výši 10 000 korun.
Podrobnosti o oceněných ZDE (doc, 120 kB)
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK