Propagace Jihomoravského kraje v rámci seriálu Vinaři

Hejtman Michal Hašek a Tomáš Vican, produkční připravovaného seriálu Vinaři, podepsali ve čtvrtek 5. června 2014 smlouvu o propagaci Jihomoravského kraje v rámci seriálu Vinaři.

Seriál bude vysílat televize Prima od září do prosince letošního roku v neděli ve 20.15 hod., tedy v hlavním vysílacím čase. Dílů bude 16, stopáž jednoho je 55 minut. Komediální seriál Vinaři má podtitulek: seriál o víně a lidech kolem něj. K jeho tvůrcům patří mj. producent filmu „Bobule“ Tomáš Vican a scénárista seriálu „Okresní přebor“ Petr Kolečko a další.
Vysílání seriálu v hlavní vinařské sezóně zmapuje různá vinařská období a akce a také různé odrůdy vína. Na seriál jsou navázány soutěže, mediální kampaň nebo reportáže z vybraných míst na Moravě. Soutěže a promo akce začnou již před vysíláním, navíc soutěže budou o hodnotné ceny (např. domácí vinotéka plná příslušné odrůdy či víkendový pobyt „Po stopách seriálu“).
Vzhledem k tématu vína a vinařství a zaměření na místní výrobky je předjednána spolupráce tvůrců seriálu s Ministerstvem zemědělství ČR (včetně propojení s produkty Klasa a Regionální potravinou), Vinařským fondem ČR, agenturou Czechtourism a.j. Náklady na propagaci Jihomoravského kraje v rámci seriálu Vinaři činí 2 miliony korun (včetně DPH).
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK