Hejtman ocenil vodní záchranáře za pomoc při povodních v Srbsku

Hejtman Michal Hašek při jednání krajské rady 29. května 2014 udělil medaile Jihomoravského kraje příslušníkům odřadu Vodní záchranné služby (VZS) Jihomoravského kraje, který působil ve dnech 19. – 25. května letošního roku v centrálním Srbsku, které bylo postiženo povodněmi.

Ocenění za vzorné splnění úkolů humanitární činnosti a osobní obětavost při poskytování pomoci obyvatelstvu povodněmi postiženého Srbska obdrželo celkem devět vodních záchranářů z VZS Nové Mlýny a Brno-střed a koordinátor srbské strany Alexandr Nálepka.

„Nesmírně si vážím toho, že jsme tímto způsobem mohli posílit naše vztahy s partnerským Šumadijským okruhem. Vedle vyznamenání dostali naši vodní záchranáři ujištění, že je kraj bude finančně podporovat i nadále, i když jde o věc legislativně neukotvenou. Při úterním jednání hejtmanů s vedením ministerstva vnitra jsem na tento problém upozornil ministra Chovance. Hned na začátku povodní jsme uvolnili částku 200 tisíc korun na nezbytnou prvotní pomoc. V současné době shromažďujeme podklady pro významnější pomoc v konkrétních lokalitách. Půjde o částku přibližně jednoho milionu korun, o které rozhodne červnové zasedání krajského zastupitelstva,“ řekl hejtman Michal Hašek.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK