Hejtman blahopřál zlaté šampionce z kuželkářského mistrovství světa

Hejtman Michal Hašek poblahopřál v úterý 27. května 2014 úspěšné účastnici brněnského mistrovství světa v kuželkách Lucii Vaverkové. Česká reprezentantka, která je zároveň pracovnicí odboru regionálního rozvoje krajského úřadu, na květnovém šampionátu získala zlatou a bronzovou medaili.

Michal Hašek ocenil skutečnost, že se mezi pracovníky Krajského úřadu Jihomoravského kraje najdou lidé, kteří dokáží skloubit pracovní povinnosti s úspěšnými sportovními výkony mezinárodní úrovně. Mistrovství světa v kuželkách v uplynulých dvou týdnech hostila Městská sportovní hala Vodova v Brně (11. – 25. května 2014). Lucie Vaverková získala na brněnském šampionátu zlato v disciplíně sprint žen (svou maďarskou soupeřku Anitu Meheszovou porazila po druhém tříhodovém rozstřelu) a bronz v královské disciplíně 120 hodů sdružených.

Do Brna zavítalo celkem 372 sportovců z 18 zemí světa. Mistrovství světa v kuželkách 2014 pořádal Jihomoravský kuželkářský svaz pověřený Českou kuželkářskou asociací a Mezinárodní kuželkářskou asociací NBC. Osobní záštitu nad šampionátem převzal také hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK