Hlavním tématem diskuse se starosty Tišnovska byla dopravní problematika

Jihomoravský hejtman Michal Hašek dnes 22. května 2014 v Tišnově jednal s vedením města a setkal se také se starosty obcí ze svazu Tišnovska.

K tématům jednání hejtmana Michala Haška s vedením města v čele se starostou Tomášem Komprsem patřil zejména rozvoj tišnovské nemocnice a plány škol v Tišnově, které zřizuje kraj. Debatovalo se rovněž o dotacích v oblasti vodního hospodářství a přípravách projektů v novém programovém období EU.

Při setkání se starosty ze svazu Tišnovska se hovořilo především o dopravní problematice. V současné době v regionu probíhají tři stavby krajských silnic II. třídy. Zahájena byla stavba silnice II/385 Hradčany průtah 2. stavba, kde cena rekonstrukce silnice včetně dešťové kanalizace a chodníků činí 35 milionů korun a dokončena by měla být 31. října letošního roku. Stejně tak pokračuje stavba silnice II/385 Tišnov – Hradčany – Čebín (79 milionů Kč), jejíž dokončení se přepokládá v červnu příštího roku, a realizuje se též stavba silnice II/379 Tišnov – Lipůvka, stavba Nuzířov za 17 milionů korun (dokončena by měla být letos v červenci).

Kraj aktuálně připravuje také stavby dvou přeložek silnic: III/3771 Tišnov – Předklášteří (předpokládaná cena vč. DPH 28 milionů Kč) a II/387 Bořínov – Nedvědice, hraniční most 387-012 (předpokládaná cena 47 milionů Kč). Jak informoval hejtman Hašek, v programovacím období 2014 – 2020 hodlá kraj v regionu Tišnovska realizovat z evropských fondů hned sedm staveb silnic v celkové hodnotě více než jedné miliardy korun.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK