Hejtman Hašek spolu s ministrem Jurečkou zamířili za zemědělci a potravináři na Hodonínsko

Hejtman Michal Hašek doprovází v pátek 16. května 2014 ministra zemědělství Mariana Jurečku v rámci druhého dne jeho pracovní cesty po Jihomoravském kraji.

Ministr zemědělství spolu s hejtmanem společně zavítali na Hodonínsko, kde si v Nechvalíně prohlédli sady ovocnářské farmy Vladimíra Pintery. Jedná se o soukromou farmu, která se soustředí především na pěstování meruněk. V rámci této návštěvy se Marian Jurečka s Michalem Haškem setkali a diskutovali s dalšími soukromými zemědělci.

Následně jihomoravský hejtman spolu s ministrem zemědělství navštívili mlékárnu v Hodoníně, kterou provozuje společnost TPK, součást mezinárodní francouzské společnosti Bongrain. V hodonínské mlékárně se mimo jiné seznámili s prací vývojového střediska společnosti pro tavené sýry. Svoji cestu po zemědělských podnicích Hodonínska hejtman Hašek a ministr zemědělství Jurečka zakončili v Čejkovicích, kde si prohlédli závod společnosti SONNENTOR - české firmy se zahraniční majetkovou účastí, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK