Hejtman Hašek jednal s vedením Trenčínského samosprávného kraje

Delegace Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem zahájila v úterý 6. května 2014 dvoudenní návštěvu Slovenské republiky, během které jedná s představiteli Trenčínského samosprávného kraje a Žilinského samosprávného kraje.

V úvodu návštěvy přijal jihomoravskou delegaci předseda Trenčínského samosprávného kraje Jaroslav Baška s dalšími členy vedení kraje. Hejtman Hašek mj. představil slovenským hostitelům fungování jihomoravských příspěvkových organizací v oblasti dopravy, školství a zdravotnictví. K hlavním tématům jednání patří ekonomická přeshraniční spolupráce, zejména ekonomická spolupráce Asociace krajů České republiky a Združenia samosprávných krajov SR – SK8 i propojení spolupráce všech regionů České a Slovenské republiky. Michal Hašek v rámci navázání budoucích vztahů regionů České republiky a Čínské lidové republiky nabídl představitelům Trenčínského samosprávného kraje možnost spolupráce i pro ty slovenské regiony, které by o ni projevily zájem.

Slovenská strana při jednání požádala o zprostředkování zkušeností společnosti Kordis při zavádění Integrovaného dopravního systému na jižní Moravě a možné rozšíření využití rodinných pasů a senior pasů i ve slovenských regionech. Hejtman Hašek v této souvislosti inicioval schůzku příhraničních moravských a slovenských krajů a jejich hejtmanů, která by se měla uskutečnit v dohledné době.

Odpolední část úterního programu patřila návštěvě Trenčianských Teplic a Dohňan. Ve středu 7. května 2014 budou jednat představitelé Jihomoravského kraje s vedením Žilinského samosprávného kraje.

foto JMKfoto JMKfoto JMK