Ocenění Stavba Jihomoravského kraje předána

Náměstek hejtmana Václav Božek se ve čtvrtek 24. dubna 2014 v areálu brněnského výstaviště zúčastnil slavnostního vyhlášení výsledků soutěže o titul Stavba Jihomoravského kraje 2013.

Ocenění získaly přihlášené stavby v celkem sedmi kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové stavby, průmyslové stavby a technologické stavby, dopravní a inženýrské stavby, rekonstrukce staveb a objektů, vodohospodářské a ekologické stavby a stavby realizované mimo území JMK.

V kategorii průmyslových a technologických staveb získala druhé místo stavba Kompetenční centrum Kuřim, kterou do soutěže přihlásil Jihomoravský kraj a zvláštní cenu obdržela Zámecká jízdárna v Lednici – multifunkční centrum, jehož investorem bylo Multifunkční centrum zámek Lednice, zájmové sdružení právnických osob, mj. i Jihomoravského kraje.

Posláním soutěže je podle organizátorů prezentace a propagace kvalitních výstavbových projektů v Jihomoravském kraji a přiblížení nejlepších stavebních děl a jejich tvůrců širší veřejnosti. Současně si klade za cíl propagovat projekční, dodavatelské a investorské subjekty, které mají sídlo právě v Jihomoravském kraji a realizují zajímavé stavby na území tohoto kraje.

Organizátorem soutěže, která se uskutečnila již po dvanácté, je Jihomoravské stavební společenství při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR (více na http://www.jmss.cz). Kompletní výsledky letošního ročníku soutěže jsou ZDE (doc, 43 kB), přehled vítězů studentských prací ZDE (doc, 24 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK