V květnu se uskuteční Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji

Rada Jihomoravského kraje na své 51. schůzi vyhlásila Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji, který se uskuteční ve dnech 12. května – 18. května 2014.

Slavnostní zahájení Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji se uskuteční v pondělí 12. května v 10:30 hodin ve foyer odboru sociálních věcí na Žerotínově náměstí (zvýšené přízemí). Zahájení bude spojeno s prezentací a výstavou vybraných subjektů působících v oblasti rodinné politiky v Jihomoravském kraji. Prostřednictvím výstavních panelů přiblížíme činnost pro-rodinných organizací. Tato výstava potrvá do konce měsíce května. Zahájení také doprovodí vystoupení dětí z Firemní mateřské školy Jihomoravského kraje Lentilka.

V rámci Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji budou propagovány pro-rodinné aktivity Jihomoravského kraje i spolupracujících organizací a projekty vícegeneračního soužití, a to prostřednictvím mediální kampaně a rozšiřováním informačních materiálů apod. Zaměstnanci Jihomoravského kraje podpoří Týden pro rodinu sbírkou použitých hraček, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi Family Pointy působící na území našeho kraje prostřednictvím Centra pro rodinu a sociální péči Brno, které je provozovatelem sítě Family Pointů.

V uvedeném termínu se každoročně v České republice pořádají desítky nejrůznějších akcí pro rodinu (od zábavných, soutěžních, zážitkových po sportovní, vzdělávací a mnohé další). Tyto akce pořádají centra pro rodinu a další prorodinné organizace, které sdružuje Asociace center pro rodinu.

Seznam akcí, které pořádají jednotlivé organizace působící v oblasti rodinné politiky v Jihomoravském kraji v průběhu Týdne pro rodinu, lze nalézt na webu www.rodinnapolitika.cz  v sekci Kalendář akcí.

 

Bc. Roman Celý, DiS.
náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast rodinné politiky
+420 541 651 391