Delegace kraje se zúčastnila slavnostního zasedání zastupitelstva Zadarské župy

Setkáním s županem Zadarské župy Stipe Zrilićem vyvrcholilo dnes ve středu 16. dubna 2014 jednání delegace Jihomoravského kraje vedené hejtmanem Michalem Haškem.

„Po sedmi letech spolupráce obou regionů šlo o setkání přátel. Probrali jsme aktuální situaci obou regionů, celostátní politiku v České republice i v Chorvatsku, zejména zdejší daňovou reformu,“ uvedl hejtman Hašek. „Na dnešek připadá 21. výročí vzniku Zadarské župy, nejdříve jsme tedy uctili památku padlých na zdejším hřbitově a poté se s jihomoravskou delegací zúčastnili slavnostního zasedání zastupitelstva Zadarské župy. Vedle nás se zasedání zúčastnily také delegace ze Slovenska, Polska, Maďarska či Itálie. Při následném společenském jednání jsem pozval zástupce Zadarské župy k návštěvě jižní Moravy a s ředitelkou zadarské hudební školy jsem diskutoval o spolupráce s našimi základními uměleckými školami a možném společném projektu divadel,“ řekl Michal Hašek, který také jednal se zástupci Trnavského samosprávného kraje.

Odpoledne delegace Jihomoravského kraje jednala se samosprávou obcí na ostrově Pag, kde již funguje spolupráce chorvatských a jihomoravských měst a obcí.