Hejtman Hašek v Sali předal symbolický šek na rekonstrukci fotbalového hřiště

V rámci druhého dne (15. dubna 2014) pracovní návštěvy jihomoravské delegace v Zadarské župě jednal hejtman Michal Hašek se sdružením Oko Jadrana. V Sali pak předal symbolický šek ve výši jednoho milionu korun na rekonstrukci tamního fotbalového hřiště.

Zástupkyně sdružení Oko Jadrana, ve kterém působí české a slovenské ženy provdané v Chorvatsku, delegaci představily aktuální projekty a plány v rámci česko-chorvatské spolupráce. „Konkrétně by se mohlo jednat o výměnu dětí na letních táborech, spolupráci firem nebo zprostředkování kontaktů. Jejich projekt je mi velmi sympatický a určitě je podpořím u chorvatských i českých úřadů – například u starosty Zadaru Božidara Kalmety a ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

V dalším průběhu zavítala jihomoravské delegace do Sali na ostrově Dugi otok, kde byla přijata na radnici. Hejtman Michal Hašek zde do rukou starosty Zorana Moroviće předal symbolický šek na rekonstrukci tamního fotbalového hřiště. O daru rozhodlo jihomoravské krajské zastupitelstvo na svém únorovém zasedání. Druhý den návštěvy v Zadarské župě byl věnován také jednání o budoucí spolupráci jihomoravských Dubňan a zadarské obce Benkovac.