Informace o uzavírce Husovického tunelu v Brně

Upozorňujeme řidiče, kteří projíždějí Husovickým tunelem v Brně, že tubus A (tj. stoupající ve směru Svitavy, Lesná) bude od pátečního večera (11. dubna 2014 od 20:00 hod.) uzavřen.

Důvodem jsou práce na pokládce nové obrusné vrstvy vozovky z důvodu zajištění protismykových vlastností tunelové vozovky. Úplná uzavírka tunelového tubusu potrvá do úterního rána (tj. 15. dubna do 06:00 hod.). Následovat budou dvě noční uzavírky (vždy od 21:00 hod do 05:00 hod) z důvodu pravidelné údržby a čištění tunelu.
Objízdná trasa pro směr Svitavy (Lesná) bude vyznačena přes ul. Provazníkovu, pravým odbočením na ul. Merhautovu. Pro směr Svitavy pak sjízdnou rampou za Husovickým tunelem zpět na silnici I/42 (Porgesova ul.).

Žádáme řidiče o trpělivost při cestování. Komplikace v podobě kongescí dopravy a s tím související zdržení při cestování lze očekávat zejména v pondělí 14. dubna. Vzhledem k délce uzavírky (jedná se o víkend a jeden pracovní den, dále pak uzavírka pokračuje pouze ve večerních a nočních hodinách) nejsou navržena žádná mimořádná dopravní opatření na objízdné trase.