Hejtman přijal španělského velvyslance

V pondělí 24. března 2014 navštívil jižní Moravu velvyslanec Španělského království Pascual Ignacio Navarro Rios. V prostorách brněnského sídla krajského úřadu velvyslance přijal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Jihomoravský kraj má ve vztahu ke Španělskému království zájem například o možnou návštěvu představitelů Madridské autonomní oblasti v regionu nebo o prezentaci památek jižní Moravy na velvyslanectví v Praze, či v Madridu v rámci případné návštěvy jihomoravského hejtmana v Madridské autonomní oblasti. Jihomoravský kraj je také od roku 2011 ve spojení s představiteli klubu Atlética de Madrid. Delegace klubu vedená prezidentem klubu Enriquem Cerezem zavítala do Brna v roce 2012, kdy spolu s hejtmanem Haškem navštívila Městský stadion v Srbské ulici.

Pascual Ignacio Navarro Rios je velvyslancem Španělského království v České republice od roku 2011. V předchozím období působil jako rada Stálého zastoupení Španělska při Evropské unii v Bruselu nebo vedoucí Kabinetu státního tajemníka pro Evropskou unii na Ministerstvu zahraničních věcí a spolupráce v Madridu.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK