Kraj jednal se společností Amazon o možné výstavbě logistického centra v sousedství brněnského letiště

Představitelé Jihomoravského kraje jednali dnes ve čtvrtek 20. března 2014 s představiteli společnosti Amazon o nabídce nemovitosti kraje pro vybudování logistického centra společnosti v Brně.

Výsledky několikahodinového jednání se zástupci Amazonu a agentury Czechninvest shrnul na následném brífinku hejtman Michal Hašek: „Jedná se o alternativní nabídku k nabídce města Brna, poté co dosavadní jednání na úrovni města skončila neúspěchem. Zástupcům Amazonu jsme předali veškeré podklady, zodpověděli dotazy a čekáme na reakci v horizontu několika dnů či jednoho nebo dvou týdnů. Nejde o soutěž, pokud bude Amazon na jižní Moravě investovat a vznikne zde 1500 nových pracovních míst, je účel naší záchranné mise naplněn. Pro mne je dobrá zpráva skutečnost, že zástupci Amazonu byli ochotni přijet znovu do Brna a poslechnout si nabídku Jihomoravského kraje po neúspěšném jednání v městském zastupitelstvu. To je pozitivní signál, který mi dává naději, že Česká republika o tuto investici nemusí přijít,“ zdůraznil hejtman Hašek, který bude zítra o výsledcích jednání informovat premiéra i ministra průmyslu a obchodu. „Výhodou nabídky je, že pozemek v těsném sousedství brněnského letiště a dálnice D 1 splňuje většinu požadavků Amazonu, existuje platné územní a stavební povolení pro logistické centrum. O jednání jsem informoval nejen zástupce koalice, ale i předsedy všech dalších klubů krajského zastupitelstva, kteří jsou připraveni jednat o podpoře tohoto projektu,“ zdůraznil hejtman.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek řekl, že jde o společné koaliční snažení: „Hledáme jak pomoci kraji. Od doby převzetí letiště před deseti lety jsme vytvářeli podmínky pro vznik logistického centra. Sítě jsou například přivedeny až na okraj dané plochy. Společně teď očekáváme, jak se k nabídce Amazon vyjádří,“ řekl náměstek Juránek.

Generální ředitel agentury Czechinvest Ondřej Votruba ocenil flexibilní přístup Jihomoravského kraje: „Alternativní nabídka dorazila v úterý v noci, ve středu jsme kontaktovali společnost Amazon a dnes proběhlo jednání s představiteli kraje. Amazon převzal veškeré dokumenty, nad kterými proběhla živá diskuse,“ uvedl.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK