Začaly porady představitelů kraje se starostkami a starosty obcí

Setkáními v Brně a ve Znojmě začala ve středu 12. března 2014 pravidelná série porad vedení kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem se starostkami a starosty obcí a měst obcí jednotlivých okresů regionu.

Hejtman Hašek ve svém vystoupení v brněnském kině Scala poděkoval starostům obcí a měst za spolupráci během celého volebního období. Jako prioritu pro další období označil čerpání peněz z fondů Evropské unie v programovém období 2014-2020. „Následující roky budou klíčové, po roce 2020 už takové možnosti pro čerpání nebudou. V současné době jednají hejtmani s novou vládou o dočerpání stávajících fondů, kdy by do regionů mohlo dorazit až 13 miliard korun na zlepšení dopravní infrastruktury. V oblasti zdravotnictví se krajským nemocnicím podařilo v podstatě udržet vyrovnané hospodaření, garantuji, že budou i nadále příspěvkovými organizacemi kraje a nedojde k jejich pronájmu či jiné změně. Vzhledem k přenesení kompetencí v oblasti sociálních služeb na kraje od ledna příštího roku budou všechny obce a města v kraji podrobně informovány o připravenosti kraje na převzetí financování sociálních služeb,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Tématem znojemské porady byla mj. také chystaná stavba rakouské větrné elektrárny Windpark Nord v blízkosti Národního parku Podyjí. „Chci zde jasně sdělit, že jsem pověřil pana radního Parolka a Tesaříka, aby za Jihomoravský kraj formulovali stanovisko, takové, jaké jste dali vy jako starostové obcí. Začátkem dubna na oficiální návštěvě v Sant Pöltenu budu jednat s panem hejtmanem Erwinem Pröllem. Budu zde tlumočit dolnorakouské zemské vládě nesouhlas, protože naším hlavním úkolem je bránit vaše zájmy,“ uvedl hejtman Michal Hašek. K podpoře znojemského fotbalu hejtman uvedl, že klub získal od kraje dotaci ve výši 2 miliony korun a uskuteční se jednání s ministrem školství Marcelem Chládkem o možné finanční injekci ze strany státu. „Věřím, že touto cestou pomůžeme znojemskému fotbalu,“ uvedl hejtman.

 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK