Spolupráce kraje a Fotbalové asociace ČR bude pokračovat

Se zástupci krajského vedení Fotbalové asociace ČR Pavlem Blahou a Stanislavem Schwarzem se dnes v pondělí 10. března 2014 v Brně sešel hejtman Michal Hašek.

Diskutovali společně o dokončení projektu Jihomoravská branka, který vznikl z podnětu hejtmana Haška a bývalého šéfa Fotbalové asociace ČR Ivana Haška, do kterého Jihomoravský kraj investoval již více než šest milionů korun na výměnu branek pro žákovské fotbalové soutěže. Dalším tématem byla aktuální situace ligového fotbalu na jižní Moravě, zejména projektu rekonstrukce znojemského stadionu. Hejtman Hašek informoval o dosavadních krocích a podpoře kraje. Zároveň vyjádřil podporu dokončení projektu, když nabídl pomoc při dosud neúspěšných jednáních města Znojma na ministerstvu financí ve věci rekonstrukce stadionu.
Hlavním bodem jednání, kterého se účastnil také krajský zastupitel a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina, byla příprava memoranda o systémovém financování mládežnického fotbalu v kraji, které obě strany připraví během následujících dvou měsíců.
Zástupci Fotbalové asociace ČR poděkovali hejtmanovi a kraji za dosavadní podporu jihomoravskému fotbalu.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK