Filmový festival CINEMA MUNDI zahájen

Na brněnském náměstí Svobody a v prostorách Univerzitního kina Scala byl ve středu 26. února 2014 slavnostně zahájen 5. ročník Mezinárodního filmového festivalu CINEMA MUNDI. Spolu s patronem festivalu hercem Bolkem Polívkou filmovou přehlídku zahájil náměstek hejtmana Václav Božek. Jako zahajovací film letošního ročníku byla zvolena novinka herce a režiséra George Clooneyho Památkáři.

Festival se bude konat ve dnech 26. února až 6. března 2014 v Brně ve třech kinech a dvou divadlech. Pátý ročník CINEMA MUNDI uvede v průběhu více než 80 filmových snímků z celého světa rozdělených do pěti sekcí. Pořadatelé v tomto roce využijí hned několik sálů. Kromě Univerzitního kina Scala mohou diváci navštívit kina Art a Lucernu, Sál Břetislava Bakaly a Kinokavárnu. Studentské filmy pak zájemci zhlédnou pod širým nebem na nádvoří Místodržitelského paláce.

V posledních dvou dnech festivalu udělí studentská porota a porota Uniferu dvě ceny - Cenu CINEMA MUNDI a Zlatý Leon. Jihomoravský kraj podporuje konání letošního ročníku festivalu dotací ve výši jednoho milionu korun.

Podrobnosti o akci naleznete na http://cinemamundi.info/ .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK