Kraj se prezentuje na mezinárodních potravinářských veletrzích

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v úterý dne 25. února 2014 otevřel letošní ročník mezinárodních potravinářských veletrhů SALIMA-MBK-INTECO-VINEX-EMBAX - PRINTexpo 2014 v Brně.

Hejtman Michal Hašek se na brněnském výstavišti nejprve setkal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a následně si prohlédl expozici veletrhů. Jihomoravský kraj se veletrhu SALIMA účastní také jako vystavovatel. V expozici kraje se představují a své výrobky prodávají ocenění výrobci potravinářské soutěže Zlatá Chuť jižní Moravy a Regionální potravina Jihomoravského kraje a žáci potravinářských oborů středních odborných škol a učilišť Jihomoravského kraje. V kuchyňském studiu expozice probíhá prezentace těchto škol a dovedností jejich žákyň a žáků při výrobě různých pokrmů, cukrářských výrobků a míchaných nápojů. „Chceme, aby si návštěvníci veletrhů mohli utvořit názorný obraz jižní Moravy a jejího zemědělského a potravinářského potenciálu. Cílem účasti je také propagace potravinářských výrobků oceněných značkou Zlatá chuť jižní Moravy,“ uvedl k účasti kraje na veletrzích hejtman Michal Hašek.

Mezinárodní potravinářské veletrhy se pořádají od roku 1974. Jsou nejvýznamnějším veletrhem svého druhu ve středoevropském regionu. Téměř polovina vystavujících firem je ze zahraničí. Jen v roce 2012 navštívilo veletrhy 28 tisíc návštěvníků.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK