Pomoc s kariérou nabídne Centrum vzdělávání všem v Hodoníně

Od 1. března 2014 budou mít obyvatelé Hodonína a přilehlých obcí jižní Moravy k dispozici novou službu kariérního poradenství. Svou pobočku otevře na Kasárenské 4 v Hodoníně Centrum vzdělávání všem. Jeho služby přitom využívají Jihomoravané již rok v Brně. Nyní se možnost pomoci s rozvojem kariéry a zorientovat se na trhu celoživotního vzdělávání dostane i do regionu, který se potýká s druhou nejvyšší nezaměstnaností v Jihomoravském kraji.

Služby Centra jsou pro všechny zájemce zdarma. Termín konzultace si zájemce dohodne s kariérní poradkyní předem telefonicky nebo e-mailem. Kromě poradenství přímo na místě mohou lidé kdykoliv bezplatně využívat také přehlednou internetovou databázi www.vzdelavanivsem.cz  nabízející aktuálně více než 1700 kurzů v kraji.

"Prostřednictvím Centra vzdělávání všem si klademe za cíl efektivně propojovat školy a zaměstnavatele v Jihomoravském kraji, zlepšovat jejich spolupráci a pracovat na sladění profesní přípravy mládeže s potřebami trhu práce, což povede ke zvýšení konkurenceschopnosti a zaměstnanosti," říká náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek.

Kompletní tisková zpráva ZDE (doc, 58,2 kB).
foto JMK