Krajský úřad Jihomoravského kraje zveřejňuje platy svých vedoucích pracovníků

Krajský úřad Jihomoravského kraje se rozhodl na základě četných dotazů veřejnosti i médií zpřístupnit údaje o platových poměrech svých vedoucích pracovníků z období let 2011 – 2013.

V souvislosti s tím je zapotřebí upozornit na skutečnost, že se v posledních týdnech na Krajský úřad Jihomoravského kraje (dále též „krajský úřad“) obrátilo několik novinářů s dotazy, odkazujícími se na zjevné falzifikáty a padělky výpisů finančních transakcí fyzických osob ve vztahu ke krajskému úřadu. Jde o úmyslně a organizovaně šířené zjevně nepravdivé informace, jež mají za cíl poškodit krajský úřad, jeho vedení a některé konkrétní fyzické osoby. Tato věc byla předána k šetření Policii ČR.
Krajský úřad Jihomoravského kraje i proto zveřejňuje celkové (úhrnné) údaje o ročním tzv. dekretovém platu vč. celkové roční odměny vedoucích odborů a vedoucí úřadu za roky 2011, 2012 a 2013.
Tímto krokem krajský úřad navazuje na kroky některých ústředních orgánů státní správy a jiných krajů, jež tyto informace obdobným způsobem již zveřejnily nebo zveřejňují.
 

Podrobný přehled údajů o platech ZDE (doc, 82 kB)