Připravuje se aktuální ratingové hodnocení kraje

V Brně se 24. února 2014 uskutečnila schůzka hejtmana Michala Haška a představitelů krajského úřadu se zástupci agentury Moody’s Investors Service Limited. Tématem setkání byla příprava návrhu aktuálního ratingového hodnocení kraje.

Představitelé agentury na pondělním jednání obdrželi podrobné podklady k výsledkům hospodaření kraje, rozpočtu na letošní rok nebo k využití úvěrových prostředků, zazněly zde také informace o fungování koalice, průběhu schvalování důležitých dokumentů a o prioritách a směřování kraje v budoucnosti.

V současnosti Jihomoravský kraj drží národní rating Aa1.cz - toto hodnocení udělené Jihomoravskému kraji v červnu loňského roku zohlednilo zejména konzervativní přístup kraje k řízení rozpočtu, který mu umožňuje udržovat vyrovnané hospodaření a dostatečné provozní přebytky. Rating zohlednil také dobře zvládnutelnou dluhovou službu kraje. Národní rating Moody’s mají v České republice celkem tři kraje (kromě Jihomoravského ještě Liberecký a Ústecký kraj), a to na stejném stupni Aa1.cz – jde o druhý stupeň z celkem jednadvacetibodové škály hodnocení, který představuje velmi vysokou schopnost dostát svým splatným závazkům (ve srovnání s ostatními domácími subjekty), nejvyšší, který může dosáhnout kraj.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK