Pátý ročník filmového festivalu CINEMA MUNDI

Ve středu 26. února 2014 začne v Brně pátý ročník mezinárodního filmového festivalu CINEMA MUNDI. O podrobnostech hovořili organizátoři 12. února 2014 na tiskové konferenci, které se zúčastnil náměstek hejtmana Václav Božek a krajská radní Bohumila Beranová. Kraj v letošním rozpočtu počítá s dotací pro tento festival ve výši 1 milionu korun.

„Filmový festival v Brně dlouhodobě chyběl, jsem rád, že se Jihomoravský kraj podílí na jeho další existenci. Novým prvkem je větší spojení s Masarykovou univerzitou a promítání v univerzitním kině Scala,“ řekl náměstek Božek. Radní Bohumila Beranová ocenila, že ředitel festivalu Josef Čadík dává příležitost studentům, kteří tak mohou ukázat, co umí.
Pátý ročník CINEMA MUNDI uvede v průběhu devíti dnů více než 80 filmových snímků z celého světa rozdělených do pěti sekcí. Pořadatelé v tomto roce využijí celkem šest brněnských sálů. Kromě Univerzitního kina Scala mohou diváci navštívit kina Art a Lucernu, Sál Břetislava Bakaly a Kinokavárnu. V posledních dvou dnech festivalu udělí studentská porota a porota Uniferu dvě ceny - Cenu CINEMA MUNDI a Zlatý Leon. Více informací najdete na www.cinemamundi.info

Podrobná tisková zpráva ZDE (pdf, 380 kB).
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK