Hejtman ocenil nejoblíbenější učitele regionálního kola ankety Zlatý Ámos

V prostorách zastupitelského sálu krajského úřadu v Brně dekoroval v pondělí 10. února 2014 hejtman Michal Hašek šerpou a korunkou vítězku jihomoravského kola soutěže Zlatý Ámos - v regionálním kole ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky letos zvítězila Gabriela Bajková ze ZŠ Mládeže 3, Znojmo, kterou porota vybrala z celkem třinácti nominovaných pedagogů.

Do republikového semifinále, které se uskuteční 6. března v Praze, spolu s vítězkou postoupili také další tři oblíbení pedagogové – Richard Tribula (1. Německé zemské gymnázium Mendlovo náměstí, Brno), Zdeněk Štěpánek (Gymnázium Elgartova, Brno) a Stanislav Rubáš (Gymnázium Velké Pavlovice).

Pořadatelem tradiční ankety je občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele a obhájit svůj návrh. Účastníky ankety, která se uskutečnila pod záštitou hejtmana JMK Michala Haška, při zahájení za Jihomoravský kraj pozdravil soutěžící také člen krajské rady Jiří Janda.

Letos se koná již 21. ročník této soutěže, slavnostní korunovace jednadvacátého celorepublikového Zlatého Ámose bude součástí programu Kantorského bálu 29. března 2013 v Praze. Další podrobnosti anketě najdete na www.zlatyamos.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK