Izraelský velvyslanec navštívil jižní Moravu

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pondělí 3. února 2014 přijal v brněnském sídle kraje velvyslance státu Izrael v ČR Garyho Korena.

Izraelský velvyslanec navštívil Jihomoravský kraj krátce po svém jmenování. Hejtman Hašek při jednání představil jižní Moravu jako region, který klade důraz na podporu vědy, výzkumu a inovací.

„Hovořili jsme o spolupráci univerzit, Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Jde zejména o oblast IT technologií či vodního a lesního hospodářství. Nabídl jsem také panu velvyslanci spolupráci z hlediska obchodních komor. Informovali jsme se o už běžících projektech, hovořil jsem také o podpoře Židovské obce v Brně a akcích, které uskutečňuje s podporou Jihomoravského kraje. Dohodli jsme se také na spolupráci v rámci Asociace krajů, protože některá témata se týkají více regionů,“ uvedl po jednání hejtman Hašek.

„Jihomoravský kraj má v rámci ekonomiky, vědy, vzdělávání a kultury České republiky velký význam. Snažím se proto ve své funkci podporovat vzájemnou spolupráci v těchto oblastech. V Izraeli je řada vědeckých odvětví rozvinutá, o což bychom se rádi podělili. Budeme také v diplomatické sféře vytvářet prostředí, které firmám ulehčí vstup na vzájemný trh, aby mohly spolupracovat a měly z toho vzájemný prospěch,“ řekl velvyslanec Koren.


foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK