Jihomoravský kraj ocenil válečné veterány

Hejtman Michal Hašek v pátek 24. ledna 2014 v Brně předal válečným veteránům zlaté medaile Jihomoravského kraje medaile za zásluhy v odboji. V prostorách zastupitelského sálu krajského úřadu převzala ocenění třicítka aktivních účastníků odboje za druhé světové války.

Slavnostní akt se uskutečnil za přítomnosti ředitele Krajského vojenského velitelství Brno plukovníka Luďka Laciny, ředitelky krajského úřadu Věry Vojáčkové, představitelů Českého svazu bojovníků za svobodu a zástupců Československé obce legionářské. Hejtman Michal Hašek zdůraznil, že je třeba připomínat hrdinství veteránů a to především současné generaci.
„Vážím si každého z Vás. Vážím si životů, které položili Vaši spolubojovníci na jakékoli frontě – ať už ve vojenské uniformě jako příslušníci řádných vojenských jednotek nebo jako odbojáři. Vy všichni jste byli ochotni nasadit vlastní životy, zažívali jste muka války i hrůzy nacistických žalářů. Je mi jako hejtmanovi velkou ctí, předat Vám toto krajské vyznamenání,“ promluvil k přítomným válečným veteránům hejtman Michal Hašek.

V průběhu pátečního slavnostního aktu byly hejtmanem předány též tři bronzové medaile za obětavé úsilí při péči o válečné veterány v Jihomoravském kraji, bronzovou pamětní medaili za aktivity v této oblasti a rozvoj tradic druhoválečného odboje v Jihomoravském kraji pak obdrželo Krajské vojenské velitelství Brno.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK