Začaly Hry 6. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014

Slavnostním ceremoniálem na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě dnes v neděli 19.ledna 2014 začaly Hry 6. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014. V Kraji Vysočina se jich účastní celkem 99 členů výpravy Jihomoravského kraje.

Sportovní, ale také umělecké talenty na plochu zimního stadionu doprovodily s vlajkou Jihomoravského kraje účastnice olympijských her a reprezentantky ČR v synchronizovaném plavání Soňa Bernardová a Alžběta Dufková.
Reprezentace našeho kraje bude startovat v osmi sportovních a dvou kulturních soutěžích – alpské a běžecké lyžování, biatlon, lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení a snowboarding. Novinkou mezi zimními sporty a vůbec olympijskou premiérou bude lyžařský orientační běh. V kulturních soutěžích se budou medaile rozdělovat mezi nejlepší výtvarné práce a v hudební soutěži ve hře na akordeon. Nominace Jihomoravského kraje se připravovala déle než rok. Výběr reprezentantů v jednotlivých sportech měly na starost krajské sportovní svazy. V rychlobruslení, snowboardingu a lyžařském orientačním běhu proběhla krajská nominační kola.
Olympiáda bude probíhat na sportovištích po celém Kraji Vysočina – hostitelskými městy jsou Havlíčkův Brod, Jihlava, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí. Mimořádné sportovní zázemí světových parametrů čeká sportovce zimních běžeckých disciplín a biatlonu, pro které vše připravuje pořadatelský tým, který loni uspořádal úspěšné MS v biatlonu. Pořadatelé kromě sportovního programu přichystali pro účastníky bohatý doprovodný program.
Online zpravodajství, informace z průběhu Her 6. ZODM ČR 2014 jsou k dispozici na www.odm2014.cz  a na stránkách výpravy Jihomoravského kraje www.jmkodm.cz .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK