Jihomoravský kraj podporuje přírodovědné a technické vzdělávání

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek ve středu 15. ledna 2014 v prostorách krajského školicího střediska v brněnské ulici Cejl zahájil 1. krajské setkání metodiků s názvem Chemie kolem nás.

Setkání se uskutečnilo v rámci projektu s názvem „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji“ (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost). Náplní tohoto dvouletého projektu je technické vybavení škol, zapojení odborníků z praxe do výuky, spolupráce se základními školami, popularizace oborů na středních školách, vzdělávání pedagogických pracovníků, podpora volnočasových aktivit, podpora spolupráce středních a vysokých škol, tvorba elektronických učebnic a stavební úpravy škol apod. Na dvouletý projekt se podařilo získat celkovou dotaci přesahující hranici 193 milionů korun a je do něj zapojeno 30 středních a 130 základních škol z Jihomoravského kraje.

Středeční krajské setkání bylo určeno především metodikům, vedoucím předmětových komisí a pedagogům středních a základních škol, kteří působí v oblasti přírodovědného a technického vzdělávání. V průběhu dne se uskutečnila řada přednášek a workshopů k tématu chemie a k současným trendům v této oblasti.

Podrobné informace ZDE (doc, 41 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK