Kraj se představí na veletrzích cestovního ruchu

V prostorách brněnského výstaviště se v úterý 14. ledna 2014 uskutečnila tisková konference u příležitosti blížících se veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour. Náměstek hejtmana Václav Božek zde spolu s ředitelkou Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Zuzanou Vojtovou informovali o novinkách a záměrech kraje v této oblasti.

Jak konstatoval náměstek hejtmana Václav Božek, jižní Morava se v pomyslném žebříčku krajů ČR umisťuje na druhém místě v počtu návštěvníků z tuzemska i ze zahraničí, a to hned za hlavním městem Prahou. „Cestovní ruch je pro nás významným hospodářským odvětvím vytvářejícím pracovní místa a přispívajícím k rozvoji jednotlivých oblastí regionu. Proto kraj již tradičně podporuje svými dotačními programy řadu odvětví cestovního ruchu – například rozvoj cykloturistiky, provoz turistických informačních center nebo provozovatele lyžařských tratí, přispíváme také například na značení turistických tras a cyklotras,“ konstatoval Václav Božek, který také upozornil na současné strategické projekty Jihomoravského kraje směřující jak k dalšímu zvýšení přitažlivosti kraje jako turistického cíle, tak k podpoře vzdělávání a rozvoji kulturního a společenského života v našem regionu. V této souvislosti zmínil například projekt Moravian Science Center Brno, přebudování Zámecké jízdárny v Lednici na multifunkční centrum, doplnění infrastruktury v lázeňské zóně Lednice nebo obnovu Löw-Beerovy vily v Brně.

Podrobnosti o veletrhu cestovního ruchu v Regiontour zde: http://www.bvv.cz/go-regiontour/go-regiontour-2014/profil-veletrhu-regiontour-2014/ .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK