Hasiči v Mikulově mají novou požární stanici

Hejtman Michal Hašek se v pondělí 16. prosince 2013 zúčastnil slavnostního otevření nové požární stanice v Mikulově.

Nová stanice bude sloužit jako zázemí pro 16 hasičů ve třech směnách. V areálu vznikla tři garážová stání pro zásahová vozidla HZS Jihomoravského kraje, nové prostory v něm najdou i dobrovolní hasiči. Stanice se měla začít stavět už před několika lety. Kvůli škrtům ve státním rozpočtu byla plánovaná stavba zrušena. Po přepracování původního projektu stanice v hodnotě 50 milionů korun vyrostla budova zhruba v poloviční hodnotě. Mikulovská stanice je prvním zcela novým objektem v jedenáctileté historii Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, budovaným "na zelené louce".

Hejtman Hašek zdůraznil, že areál stanice je koncipován tak, aby splňoval základní podmínku snadného a rychlého vyjíždění zásahové techniky na velmi frekventovanou veřejnou komunikaci I/52. „Jako hejtman stojící v čele Integrovaného záchranného systému velmi oceňuji, že nová stanice mnohonásobně zlepší a zrychlí výjezdy jednotky k samotným zásahům. A to i s ohledem na skutečnost, že se nachází v bezprostřední blízkosti státní hranice,“ uvedl Michal Hašek.

Hejtman Michal Hašek při tétopříležitosti předal příslušníkům HZS Jihomoravského kraje, npor. Emanuelu Vašíčkovi a nprap. Marku Novotnému, bronzové medaile Jihomoravského kraje za dlouholetou práci na úseku požární ochrany.

Nový objekt nahradí dosavadní nevyhovující stanici v památkově chráněném domě v centru města. Mikulovští profesionální hasiči ročně v průměru vyjíždějí k téměř 200 zásahům, mezi kterými převažují dopravní nehody a výjezdy k technickým zásahům. Význam stanice v budoucnu ještě vzroste po dokončení plánované dálnice Brno – Vídeň.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK