Knihy pro dětské domovy a azylové domy

Ve čtvrtek 12. prosince 2013 se v prostorách brněnského sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje (JMK) uskutečnilo v rámci charitativního projektu „Druhý život dětské knihy“ předání dětských knih pro dětské domovy a azylové domy.

Knihy v prostorách foyer budovy předala ředitelka krajského úřadu Věra Vojáčková spolu s radním Jiřím Němcem. Charitativní projekt, který spočívá v systematickém shromažďování a distribuci nových a starších dětských knih za účelem podpory čtení a vzdělávání se dětí, se na jihu Moravy uskutečnil ve spolupráci Jihomoravského kraje, krajského ředitelství Policie JMK, Hasičského záchranného sboru JMK a Zdravotnické záchranné služby JMK. Celkem bylo vybráno 1200 knih. Původní myšlenka na sběr nebo dárcovství „nepotřebných“ dětských knížek v zachovalém stavu pro jejich další využití vznikla v rámci Konta Bariéry a organizace SENSEN (Senzační senioři).

Jak u příležitosti předávání knih konstatovala ředitelka jihomoravského krajského úřadu Věra Vojáčková, uvedený projekt je příkladem aktivního zapojení úřadu do konceptu Společenské odpovědnosti organizací. Krajský úřad Jihomoravského kraje se stal prvním úřadem certifikovaným pro systém managementu společenské odpovědnosti - ocenění v podobě certifikátu převzala ředitelka krajského úřadu 26. listopadu letošního roku v Praze.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK