Michal Hašek jednal se starostou Šlapanic

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pondělí 9. prosince 2013 jednal se starostou Šlapanic Jaroslavem Klaškou. V rámci jednání spolu podepsali smlouvy o udělení dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod na projekty Víceúčelový atletický areál ZŠ Šlapanice a Šlapanice, klidová zóna - nábřeží Říčky.

V případě prvního projektu se jedná o vybudování moderního víceúčelového atletického areálu, který bude sloužit především pro potřeby výuky tělesné výchovy místní základní školy, mateřské školy a gymnázia a doplňkově v odpoledních hodinách pro sportovní využití širokou sportovní organizovanou veřejností. Nový areál, který bude navazovat na původní, nabídne zejména běžecký ovál o délce 250 m se čtyřmi dráhami a sprinterskou rovinkou s 5 drahami, sportoviště pro další atletické disciplíny, dráhu in-line, travnaté fotbalové hřiště pro přípravky a volejbalové hřiště. Součástí areálu bude krytá tribuna pro návštěvníky a diváky sportovních akcí.

Druhý projekt řeší revitalizaci nábřeží Říčky, které spojuje administrativní centrum Šlapanic - Masarykovo náměstí (zde se nachází městský úřad, základní škola, pošta, kostel s farou) s obchodním centrem. Nábřeží bude též součástí chystané bezbariérové trasy a také naučné stezky. Cílem je využít výhody průtoku potoku městem. Nábřeží doplní také městský mobiliář - lavičky, odpadkové koše, hrací prvky pro děti, pítko a drobná výtvarná díla.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK