Nejlépe odpad na jižní Moravě třídí Kyjov, Střelice, Perná a Podhradí nad Dyjí

Stylové trofeje a finanční odměny za důsledné třídění odpadů obdrželo ve čtvrtek 5. prosince 2013 několik jihomoravských obcí a měst. Nejlepší v separaci papíru, plastů, skla a nápojových kartonů byli v Jihomoravském kraji za uplynulý rok obyvatelé Kyjova, Střelic, Perné a Podhradí nad Dyjí.

Ocenění v tradiční soutěži „My třídíme nejlépe 2013“ předali představitelům samospráv zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., a Jihomoravského kraje. Ceremoniál byl součástí informačních aktivit zaměřených na podporu tříděného sběru odpadu ve městech a obcích v regionu.

„Soutěž obcí je velmi důležitou součástí aktivit na podporu třídění odpadů. Lidé totiž zjistí, jak jsou na tom ve srovnání s druhými. Díky odměnám jsou pak oceněné obce a města motivovány ke stále lepším výkonům. Ty méně úspěšné se naopak snaží, aby se jim přiblížily,“ uvedl Jaroslav Parolek, radní Jihomoravského kraje zodpovědný za oblast životního prostředí, který nad letošním ročníkem soutěže „My třídíme nejlépe“ převzal záštitu.

Podrobné tiskové zprávy jsou ZDE (doc, 360 kB) a ZDE (doc, 358 kB).
foto JMK