Jihomoravský kraj si drží ve sběru spotřebičů bronzové místo

Téměř 16 000 tun vysloužilých elektrospotřebičů odevzdali obyvatelé Jihomoravského kraje během osmileté spolupráce k recyklaci prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. Jihomoravský kraj se těmito výsledky dlouhodobě řadí na třetí místo v České republice.

„Spolupráce Jihomoravského kraje se společností ELEKTROWIN je velmi přínosná. Společné projekty se setkaly s příznivou odezvou u obyvatel a těší se velkému zájmu,“ shrnul na dnešní tiskové konferenci přínos spolupráce kraje a kolektivního systému Jaroslav Parolek, člen Rady Jihomoravského kraje.

Daří se to i díky finanční podpoře, kterou ELEKTROWIN poskytuje na další zdokonalování zpětného odběru. Tato podpora činí v Jihomoravském kraji každoročně přes dva miliony korun. Obce Jihomoravského kraje díky spolupráci s ELEKTROWINem ušetřily v roce 2012 téměř 18 000 000 Kč, v roce 2013 zatím necelých 15 000 000 korun. „Jsou to peníze, které by bylo nutné vynaložit na sběr a recyklaci elektrozařízení, kdyby neexistoval jejich systém zpětného odběru. Města a obce by tyto náklady musely hradit ze svých rozpočtů,“ uvedla Táňa Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWINu.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 357 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK