Hejtman jednal s čínským velvyslancem

Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek se ve čtvrtek 28. listopadu 2013 v Praze setkal s velvyslancem Čínské lidové republiky v ČR Yu Qingtaiem. Jednání se spolu s představiteli čínského velvyslanectví zúčastnili také zástupci Smíšené Česko – čínské komory vzájemné spolupráce.

Hejtman Hašek na setkání představil Jihomoravský kraj jako region, který je v oblasti vědy a výzkumu nejdynamičtějším regionem v České republice. Jen do roku 2015 doputuje z evropských fondů na výzkumná pracoviště v Jihomoravském kraji přibližně jedna miliarda dolarů na rozvoj výzkumu a vývoje. Hejtman poděkoval čínskému velvyslanci za podporu při přípravě jednání – jak s Asociací krajů ČR, tak se Smíšenou Česko – čínskou komorou vzájemné spolupráce – a vyjádřil přesvědčení, že tento trend vzájemné spolupráce bude pokračovat i v následujícím období.

V roce 2012 navštívil Michal Hašek jako předseda Asociace krajů ČR Čínskou lidovou republiku a jednal s představiteli ústředních čínských institucí a také s představiteli Farmy československo-čínského přátelství. Její předseda Lv Zhenhua následně navštívil Jihomoravský kraj a jednal s hejtmanem Haškem mimo jiné o spolupráci v oblastech zemědělství, vědy, výzkumu a inovací. V roce 2010 se Jihomoravský kraj představil na EXPO v Šanghaji.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK