Známe vítěze jihomoravské soutěže studentských prací

Již po jedenácté uspořádal Jihomoravský kraj ve spolupráci s Lipkou – školským zařízením pro environmentální vzdělávání - Soutěž studentských prací s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje. Ocenění za nejlepší práce studentům předal ve středu 20. listopadu 2013 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu radní Jaroslav Parolek.

Odborná komise složená z akademických pracovníků, představitelů nevládních organizací a odborníků z praxe i z neziskového sektoru v letošním ročníku soutěže hodnotila celkem 29 prací, z toho 10 bakalářských a 19 magisterských. Spektrum témat bylo skutečně široké – od atomové spektrometrie či fylogenetiky přes ekonometrické modely až po návrh atlasu či environmentální souvislosti života v klášteře.

V kategorii diplomových prací se nejlépe umístila Jana Zuntychová ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity s tématem Suburbánní výstavba jako obytná krajina. V kategorii bakalářských prací uspěla Eliška Nekvapilová z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích s tématem Použití poloparazitů r. Rhinanthus v projektech obnovy květnatých luk.

Kompletní tisková zpráva ZDE (doc, 983 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK