Jihomoravský kraj se představí na veletrhu SPORT Life 2013

INSPIRACE, POHYB, ZÁBAVA… to vše by opět po roce měla být aktivní expozice Jihomoravského kraje na mezinárodním sportovním veletrhu SPORT Life 2013 v areálu brněnského výstaviště.

Během čtyř dnů – od čtvrtka 7. 11. do neděle 10. 11. 2013 - se na ploše pavilonu V bude hlavně sportovat. V průběhu těchto dnů se na expozici a sportovních plochách vystřídá více jak 480 účinkujících a hostů z nepřeberného množství spolupracujících subjektů a partnerských organizací. Na ploše budou k dispozici badmintonové kurty, florbalové hřiště, veslařské trenažery, stoly pro stolní tenis, tatami pro úpolové sporty a taneční či další dovednostní disciplíny.

Slavnostní zahájení a otevření letošního ročníku proběhne ve čtvrtek 7. listopadu 2013 od 10.30 hod. v expozici Jihomoravského kraje za účasti sportovních legend Věry Růžičkové, Františka Jursy, Jiřího Dalera, Jana Smolíka a dalších hostů. Součástí zahájení bude mimo jiné taneční lekce účastníků letošního ročníku StarDance Šárky Kašpárkové a Jana Tománka (DSP Kometa Brno) a křest kalendáře projektu Máš koule na rok 2014 se sportovními osobnostmi současnosti.

Doprovodný program je koncipován pro návštěvníky všeho věku - od těch nejmenších, žáků a studentů základních, středních i vysokých škol, rodičů s dětmi, přes teenagery až po seniory. Na své si přijdou vyznavači zdravého životního stylu, pro které je sport zábava, relax a rekreace, sportovci věnující se sportu na výkonnostní až vrcholové úrovni, představí se řada sportovních legend i sportovních reprezentantů ČR. Svůj prostor má také představení sportovních možností pro osoby s handicapem. Prezentace budou probíhat formou exhibicí, workshopů, rozhovorů a to tak, aby si návštěvníci mohli co nejvíce aktivit vyzkoušet, popř. si o nich odnést co největší množství informací a to přímo od „zdroje“. V průběhu veletrhu také proběhne celá řada interaktivních pozvání na mezinárodní sportovní akce, které do konce roku 2013 či v roce 2014 proběhnou v městě Brně a v Jihomoravském kraji.

Více informací na http://www.bvv.cz/sport-life/ 

Podrobná tisková zpráva je ZDE (doc, 80 kB), časový program aktivit na stánku JMK ZDE (xls, 175 kB) a informace o měření pohybové aktivity ZDE (doc, 29 kB).

foto JMK